Бізнес-аналітик: хто це та що робить?

хто такий Business Analyst

Його функції можуть відрізнятися залежно від розміру компанії, величини і тривалості проєкту. Business Analyst (ВА) — це фахівець, який відповідає за збір, аналіз та інтерпретацію складних наборів даних, щоб допомогти компаніям ухвалювати обґрунтовані рішення для ведення бізнесу. Ми перерахували частину завдань бізнес-аналітика, щоб ти зрозумів, наскільки важлива його робота.

  • На третьому етапі я передаю документацію команді й маю постійно бути з нею на зв’язку для обговорення окремих вимог і роз’яснень.
  • Далі в цьому підручнику з основ бізнес-аналітика ми дізнаємося про ролі та обов’язки бізнес-аналітика.
  • З іншого боку, бізнес-аналітик у сфері IT має добре розуміти процес розробки ПЗ, технічні тонкощі кожного етапу SDLC, розмовляти мовою технологій.
  • Розглянемо як доументувати роботу з даними та які є інструменти для їх аналізу.

Hard Skills & Soft Skills для бізнес-аналітика

хто такий Business Analyst

А бізнес-аналітик фокусується на аналізі бізнес-процесів, виявленні потреб і описі вимог (не будемо перераховувати все, написане в попередніх пунктах). Заробітна плата бізнес-аналітика в Україні залежить від рівня досвіду, спеціалізації, місця та регіону роботи. Початківці у цій професії можуть розраховувати на дохід у межах $800–1500 на місяць. Для аналітиків із середнім досвідом заробіток зазвичай становить $1500–2800, тоді як старші спеціалісти можуть отримувати $2800–4500 і більше.

Сертифікація бізнес-аналітика

Це включає здатність вести переговори, складати документацію та використовувати міжнародну термінологію для досягнення повного взаєморозуміння. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів із досвідом роботи бізнес-аналітиком. Бізнес-аналітик займається розробкою стратегії розвитку бізнесу.

хто такий Business Analyst

Чи варто вчити бізнес-аналітику у 2024 році

Business Analyst вакансії

В процесі навчання на курсі Business Analyst Ви отримаєте необхідні знання та навички, щоб стати професійним бізнес-аналітиком в індустрії ІТ. Ви дізнаєтесь про ключові ролі та обов’язки аналітика, включаючи розуміння життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC). — Навряд чи можна переоцінити важливість сертифікації для бізнес-аналітика, — вважає Тетяна. — Сертифікація може допомогти в покращенні професійних навичок, дати впевненість у своїх знаннях і підвищити конкурентоспроможність під час пошуку проєкту або влаштування на роботу. Для того щоб диференціювати ці дві ролі, можна використовувати терміни, як-от «business focused» і «technology focused».

🖱️ Етапи роботи над проєктом. Різниця між роботою в аутсорс-компанії, на аутстафі та у продукті

Основна мета бізнес-аналітика — перетворити потреби бізнесу в чіткі технічні вимоги для команди розробки. Якщо в компанії є бізнес-аналітик, то результати розробки збігатимуться з очікуваннями замовників і клієнтів, задовольняючи їхні потреби. А отже, принесуть гроші і зроблять можливим сталий розвиток бізнесу.

Тобі не потрібно буде заглиблюватися в об’єктно-орієнтоване програмування і вчити Python або Java. Але щоб стати аналітиком бізнес-процесів, доведеться добряче попрацювати над собою. Бізнес-аналітик у онбординг новачків сфері IT — це ключова посада, яка забезпечує місток між бізнес-потребами клієнтів та технічними рішеннями, які розробляють програмісти. Ці фахівці збирають та аналізують дані, виявляють потреби бізнесу, проблеми, недоліки та можливості підвищення ефективності та прибутковості. Бізнес-аналітик збирає, аналізує та документує бізнес-вимоги від замовника та стейкхолдерів. Він розробляє детальні специфікації, які будуть використовуватися ІТ-командою для створення продукту/функціоналу.

Хто обирає професію бізнес-аналітика?

хто такий Business Analyst

Завдяки глибокому аналізу отриманих даних він формує рекомендації для оптимізації бізнес-процесів і впливає на розробку стратегічних планів компанії, спрямованих на її довгостроковий успіх. BA також оцінює ризики, які можуть виникнути при впровадженні нових процесів, та допомагає персоналу адаптуватися до змін. Різниця між роботою в аутсорс-компанії, на аутстафі та у продуктовій компанії.— З чого складається робочий день Business Analyst.— Плюси та мінуси професії.— Найскладніший і найцікавіший проєкти. Отримай на курсі знання та практичні навички для професійної роботи бізнес-аналітиком у сфері ІТ. Навчись управляти стейкхолдерами, формулювати вимоги, працювати з нефункціональними вимогами та дізнайся про сучасні технічні інструменти для ефективної роботи в ІТ-команді.

Що потрібно пам’ятати на фазі діскавері

Це було масштабне завдання зі складною логікою та документацією на 600–700 сторінок. За даними всесвітньої мережі з пошуку зайнятості Indeed, у США такий спеціаліст у середньому заробляє $83 тис. В Україні, за статистикою DOU, медіанна місячна зарплата Business Analyst станом на грудень 2022 року становила $2250. Окремий розділ присвячений нефункціональним вимогам, які часто стають критичними для успішного впровадження ІТ-рішень. З її допомогою бізнес ухвалює обґрунтовані рішення, оптимізує процеси, досягає стратегічних цілей і адаптується до змін. Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш досвід роботи з сайтом.

Leave a Reply